Що краще: амінокислоти чи протеїн?

амінокислоті чи протеїни

Як професійним спортсменам, і людям, які ведуть активний спосіб життя, необхідно доповнювати фізичні навантаження правильним і збалансованим харчуванням. Крім того, до свого раціону варто додавати спеціальні харчові добавки, кожна з яких має певну дію.

У тих, хто тільки починає своє знайомство з різними продуктами спортивного харчування, може виникнути низка питань. Що вибрати – протеїн чи комплекс амінокислот? Що з цих препаратів є більш ефективним, який з них вважають за краще вживати досвідчені атлети? Чи можливо одночасно приймати обидві ці добавки і в якому співвідношенні? Та й чи потрібно це зовсім або в цьому немає необхідності, оскільки препарати взаємозамінні? Яку користь вони несуть організму? Відповімо на ці та інші важливі питання спортсменів-початківців, а також розберемося в ключових властивостях і особливостях даних препаратів.

Що являє собою протеїн та амінокислоти

Як амінокислотні комплекси, і протеїн спрямовані досягнення однієї мети. Тому деякі спортсмени вважають за краще вибирати щось одне, посилаючись на бажання заощадити, адже нікому не хочеться переплачувати за зайві препарати. Насправді, не варто змішувати ці два поняття, тому що вони мають певний ряд істотних відмінностей.

Отже, протеїн – це білок, з якого збудовані всі тканини нашого організму. Він виконує цілу низку важливих функцій, серед яких не тільки побудова, а й ефективне відновлення тканин, зміцнення імунітету, нормалізація харчової системи, покращення рухової функції та багато іншого. В цілому, білок у вигляді протеїнового коктейлю атлети використовують для прогресування та досягнення наступних цілей:

 • активний процес набору м'язової маси;
 • збільшення силових показників;
 • збереження тих м'язових обсягів, яких вдалося досягти;
 • нормалізація роботи рухового апарату

Білки також існують кількох видів, кожен із яких має свої відмінні риси. Їх поділяють на «швидкі» та «повільні» залежно від того, скільки часу організм витрачає на засвоєння спожитої речовини. Серед усіх видів протеїнових коктейлів, які пропонуються сьогодні на ринку різними виробниками, найбільш ефективним експерти називають сироватковий концентрат. Він відноситься до так званих "швидких" білків, що означає його засвоєння за досить короткий час.

У свою чергу білок складається з набору амінокислот. Між собою вони зв'язуються пептидними зв'язками, які в процесі травної системи руйнуються під дією ферментів. Простіше кажучи, саме амінокислоти є основою протеїну. Усього їх міститься понад 20 різновидів, і кожен з них має свої особливості та відмінності, а також виконує певні функції. Крім будови білка, вони дуже важливі для організму ще й тим, що заспокоюють нервову систему, стимулюють синтез різних гормонів, виконують інші важливі дії.

Прийом амінокислотних комплексів дозволяє спортсменам досягти таких результатів:

 • ефективне відновлення м'язової тканини, яка виснажується після інтенсивних тренувань;
 • прискорення зростання сили та м'язової маси;
 • зміцнення організму;
 • вироблення різних гормонів, які відіграють найважливішу роль для досягнення тих результатів, на які очікують спортсмени;
 • вироблення різних ферментів та антитіл.

Варто відзначити таку особливість амінокислот: вони не вимагають від організму витрачати додаткову енергію з їх засвоєння, на відміну протеїну. Це означає, що відновлення запасів енергії в клітинах м'язів не буде загальмовано, поки не засвоиться спожитий препарат.

Амінокислоти пропонуються в таких формах випуску, які є зручнішими для прийому. Як правило, це або таблетки або рідка форма, для вживання якої не потрібно окремо розводити порошок водою або молоком. Крім того, для прийому такого препарату відсутня чітка прив'язка до доби, що також є досить зручним.

Варто звернути увагу, що протеїн і амінокислоти мають різну швидкість засвоєння організмом, у зв'язку з чим час і курс їх прийому можуть відрізнятися. Щоб ви точно не заплуталися і змогли розібратися в їх особливостях, звернемо увагу на різницю між цими двома типами спортивного харчування.

Основні відмінності між амінокислотами та протеїном

У чому полягає різниця між цими препаратами і чому вони повністю взаємозамінними? Розглянемо основні відмінності:

 • головна мета прийому протеїну – це набір сухої м'язової маси, тоді як амінокислоти сприяють лише невеликому збільшення м'язів, а застосовуються переважно відновлення м'язових волокон;
 • порція протеїну містить більший відсоток безпосередньо білка ніж порція амінокислот;
 • протеїн засвоюється трохи більше ніж амінокислотні комплекси;
 • більше харчування м'язи одержують саме від протеїну;
 • Вживати протеїн рекомендується вранці і після тренування, також вони ефективні при прийомі на ніч перед сном, а амінокислоти - після ранкового пробудження, приблизно за півгодини перед їдою, а також відразу ж після тренування.

Щоб організм міг ефективно використовувати той білок, який ви вживаєте, обов'язково потрібні амінокислоти. Це означає, що ці дві харчові добавки можуть і повинні застосовуватися в комплексі, щоб ви змогли досягти найкращих результатів і досягти поставленої мети.

Як правильно застосовувати протеїн та амінокислоти в комплексі

Як ми вже з'ясували, амінокислотні комплекси та протеїнові коктейлі – це ті різновиди професійного спортивного харчування, які тісно пов'язані між собою та доповнюють один одного. При цьому вкрай важливо правильно підібрати схему їх прийому, а також визначитися з правильним і пропорційним поєднанням. Найкраще для складання індивідуальної програми харчування звернутися до кваліфікованого фахівця, який проведе діагностику організму, врахує усі ваші побажання та підбере найефективніший комплекс.

Втім, є кілька універсальних правил, яких фахівці рекомендують дотримуватися кожного професійного або спортсмена-початківця, а також прихильникам активного способу життя. Вони включають наступні моменти, на які слід звернути увагу:

 • амінокислотні комплекси задля досягнення потрібного результату варто вживати безпосередньо після тренування, а білковий коктейль – перед сном;
 • витрата протеїну становить приблизно дві порції щодня.

Вживання харчових добавок можна коригувати залежно від інтенсивності тренувань. Так, у дні активних занять амінокислоти можна приймати вранці і після тренування, а протеїн – перед тренуванням та між основними прийомами їжі. А коли у вас вихідний від активних занять, протеїн можна залишити лише між їдою, а амінокислоти застосовувати як з ранку, так і ввечері.

Якщо програма спортивного харчування буде складена правильно, обрані правильні пропорції та враховані всі особливості організму, тоді такі препарати точно допоможуть вам досягти максимального ефекту від інтенсивних тренувань та швидше побудувати тіло своєї мрії.

Незалежно від того, якою системою прийому препаратів ви дотримуєтеся, завжди варто пам'ятати про те, що будь-яке спортивне харчування не є панацеєю. Використовуючи лише його, ви точно не досягнете кардинальних змін у своєму зовнішньому вигляді. Шлях до ідеального тіла - це комплексний процес, який повинен поєднувати в собі грамотно складену програму тренувань, і збалансоване харчування, і вживання додаткових препаратів. Саме тому рекомендується звернутися за допомогою до професіоналів, які складуть вам індивідуальну програму.

Де придбати якісне спортивне харчування

Щоб досягти бажаних результатів, необхідно не тільки вживати спортивне харчування за потрібним графіком, у правильній кількості та поєднанні, але й вибирати для цього виключно якісні препарати з гарним складом. Від якості харчових добавок, які ви вводите у свій раціон, безпосередньо залежить те, як швидко і ефективно вони будуть засвоєні організмом і які функції ці речовини виконуватимуть. Тому, перш ніж розпочати прийом того чи іншого препарату, варто з граничною уважністю поставитися до вибору.

Знайти сертифіковану, якісну та перевірену мільйонами користувачів продукцію від найкращих світових виробників ви зможете в інтернет-магазині спортивного харчування та біодобавок FITNUTRITION. Крім того, для максимальної зручності споживачів усі доступні товари поділені на декілька тематичних категорій. Так, наприклад, амінокислоти представлені в каталозі в таких варіантах:

 • амінокислотні комплекси;
 • ВСАА;
 • глютамін;
 • аргінін;
 • бета-аланін;
 • цитрулін;
 • таурін;
 • лізин;
 • триптофан;
 • теанін;
 • тирозин.

Також придбати онлайн можна наступні види протеїну:

 • сироватковий протеїн;
 • ізолят сироваткового протеїну;
 • казеїн;
 • комплексний протеїн;
 • рослинний протеїн;
 • протеїн без лактози.

Залежно від вимог і переваг серед доступного асортименту харчових добавок ви неодмінно знайдете варіант, що ідеально підходить саме вам. У свою чергу, інтернет-магазин FITNUTRITION реалізує виключно якісну та сертифіковану продукцію, яка є надійною, безпечною та ефективною. Зокрема, в каталозі представлені препарати від таких відомих брендів як BSN, Optimum Nutrition, Olimp, OstroVit, Power Pro, BioTech USA, MyProtein, Ultimate Nutrition, Progress Nutrition. На сайті ви зможете ознайомитись із докладним описом кожного препарату, його складом, а також рекомендаціями до застосування.

Крім того, набувати необхідного спортивного харчування в інтернет-магазині максимально зручно для кожного спортсмена. Можна буде оформити замовлення, не виходячи з дому та витративши на це мінімум вільного часу. Вибрані товари будуть доставлені в найкоротші терміни, щоб вам не довелося довго чекати на замовлення. До того ж магазин FITNUTRITION відрізняється доступною ціновою політикою, тому у вас є чудова можливість придбати високоякісну спеціалізовану продукцію за прийнятною ціною.

Якщо ж буде потрібна допомога спеціаліста в підборі певних харчових добавок або ви хочете отримати більш детальну інформацію про них, то завжди можна звернутися до менеджерів інтернет-магазину. Вони детально проконсультують вас, дадуть відповідь на всі питання, що цікавлять, і допоможуть визначитися з тією продукцією, яка допоможе досягти бажаного результату.

16.09.2022
КОМЕНТАРІ
Корисна стаття, дякую!
Пташка
 
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
Ваша оцінка  
captcha
повернуться