Мелатонін підтримує точну синхронізацію циклу сну з чергуванням дня і ночі. Робить сон більш тривалим і міцним, а після пробудження дає відчуття свіжості. Під час такого сну в організмі нормалізується робота всіх внутрішніх органів і систем, а мозок встигає обробити накопичену за день інформацію, що дуже корисно для відновлення після тренувань або робочого дня, для загального оздоровлення і підвищення витривалості
Шукаєте Мелатонін в таблетках? У магазині FITNUTRITION Ви можете купити Мелатонін або інші препарати для сну з мелатонином за розумною ціною онлайн!
Мелатонін спортсменам дуже зручно приймати в капсулах. Капсули мелатоніну можуть доповнюватися такими необхідними для організму мінералами, як кальцій і магній, а так само лікарськими рослинами - корінь валеріани, ромашка, хміль, квітка пристрасті.
Мелатонін - нейрогормон, виявлений порівняно недавно (в середині XX століття) американським дерматологом Аароном Лернером, але що примітно, препарати мелатоніну стали доступні тільки до 1993 року.
Мелатонін грає регулюючу роль в періодах сну і неспання і відповідає за глибину і якість сну.
Мелатонін синтезується протягом доби нерівномірне. Його вироблення залежить від освітленості і часу доби. Яскравий денний або штучне світло блокують вироблення гормону, тому навіть перегляд телевізора, робота за комп'ютером або використання смартфона перед сном руйнівно діють на мелатонін і ускладнюють перехід до сну, а то і зовсім призводять до безсоння.
Пік вироблення гормону припадає на темний час доби, а максимальна концентрація речовини досягається в період між північчю та 5 годиною ранку, але тільки за умови, що сон настає до 23:00.
Синтез гормону сну в дитячому віці дуже активний, але в міру дорослішання гормон продукується все менше і менше. Саме тому безсоння рідко спостерігається у дітей, але стає частим явищем в дорослому віці, особливо у літніх людей.