Бета-аланін

(17)
OstroVit
295 грн
BioTech USA
493 грн
Trec Nutrition
249 грн
Progress Nutrition
449 грн

В інтернет-магазині FITNUTRITION ™ можна купити спортивне харчування з доставкою в міста: Київ, Львів, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Луцьк, Вінниця і все міста України. На сайті завжди актуальні ціни та наявність товару.

Бета-аланін в організмі людини

Амінокислота бета-аланін (β-аланін, англ. Beta alanine) входить до складу карнозина (дипептид, вид білка) і вітаміну B5. У досить великій кількості бета-аланін знаходиться в клітинах м'язової тканини і головного мозку.

Джерелом цієї амінокислоти для людини можуть бути багато продуктів тваринного походження:

 • м'ясо, печінку (в м'ясі диких тварин бета-аланіну більше, ніж в м'ясі домашньої худоби);
 • бульйон (особливо курячий);
 • яйця;
 • молоко і молочні продукти.

Бета аланін в спортивному харчуванні

Відомо, що головною причиною стомлюваності під час фізичних навантажень є накопичення кислот в м'язах (зокрема, молочної кислоти). Карнозин здатний пригнічувати цей негативний процес (функція pH-буфера), тобто він сприяє підвищенню витривалості людини. Також дослідження показали його позитивний вплив на скоротливу здатність м'язів. При цьому сам карнозин в травному тракті розпадається, і бета-аланін йде у вільному вигляді, і тому в спортивному харчуванні частіше використовується саме бета-аланін. Ціна на бета-аланін в Україні доступна для кожного.

Дія, яке виробляє спортивне харчування бета-аланін:

 • підвищення витривалості на тренуваннях і, отже, підвищення результативності та ефективне зростання м'язів;
 • посилення захисних функцій організму, зокрема антиоксидантних;
 • поліпшення когнітивних функцій - пам'яті, реакції, уваги, здатності орієнтуватися в просторі.

Рекомендації щодо застосування beta alanine

Оскільки beta alanine цінний насамперед як ефективний pH-буфер, він корисний в тих видах спорту, де є анаеробні і аеробні навантаження, наприклад, в бодібілдингу. Спостереження показали, що в легкій атлетиці бета-аланін не дає значних поліпшень результатів спортсменів.

Відомо, що ефекти, які виробляє бета-аланін, аналогічні дії креатину, але потрібно розуміти, що ці речовини працюють по-різному і не можуть бути заміною один одному. Креатин бере участь у більш швидкому енергетичному циклі з АТФ, тоді як дія бета-аланіну пов'язано з розщепленням глюкози і проявляється дещо пізніше. Має сенс приймати обидва препарати, і саме в такому тандемі вони дають максимальний ефект.

При дотриманні рекомендованих доз бета аланін не шкідливий для здоров'я. Деякі атлети відчувають поколювання в шкірі обличчя і шиї, але ці ефекти короткострокові і швидко йдуть при зниженні дозування. Рекомендується приймати бета-аланін по 4-5 г на добу курсом від 4 до 12 тижнів.

Корисні статті на тему

Що краще: амінокислоти чи протеїн?
Що вибрати? Що ефективніше? Чи можливо одночасно приймати обидві ці добавки? Читайте відповіді.
Властивості Бета-аланіну
Не всім вдається поєднувати заняття спортом з роботою, домашніми клопотами, сімейними справами. Найчастіше причиною цього є втома. Але перевтома можна побороти за допомогою бета-аланіну. Ця речовина сприяє збереженню бадьорості і попереджає втому при значних фізичних навантаженнях.
Роль BCAA на сушінні
Регулярний прийом амінокислот BCAA вкрай важливий, особливо якщо мова йде про раціон професійного спортсмена при великих фізичних навантаженнях. У комплексі BCAA протеїни добре поєднуються між собою, доповнюючи і посилюючи дію один одного.
 
Які переваги сайту fitnutrition.ua?
 • Актуальна наявність товару і ціна на Бета-аланін
 • Величезний вибір вітамінів, біодобавок, спортивного харчування
 • Будь-який вид оплати
 • Швидка доставка
 • Гарантія якості - 100% оригінальний товар
Які способи доставки товару Бета-аланін по Україні і Києву?
 • Доставка по Україні Новою Поштою на протязі 1-2 днів. Вартість - за тарифами транспортної компанії
 • Доставка по Києву кур'єром - 40 грн
 • Самовивіз в г. Киев - безкоштовно